Google AdWords

Google AdWordsi abiga saad viia oma kodulehe sinu jaoks oluliste otsingutulemuste etteotsa, tehes seda läbi “sponsoreeritud viidete” Google otsingulehe ülaosas.

Kuidas Google AdWords töötab?google reklaam turundus

Esmalt on vaja luua reklaam ja valida märksõnad ning võtmefraasid, mis on sinu firma jaoks olulised. Kui keegi Google otsingus valitud märksõnu ja fraase otsib, ilmub sinu kuulutus koos lingiga ettevõtte kodulehele. Selliseid reklaame nimetatakse ka sponsoreeritud linkideks, ja kui nad on asjakohased ning kaalukad, suunavad nad potentsiaalsed kliendid edasi otse su ettevõtte kodulehele. AdWords pakub võimaluse edastada sihtreklaami inimestele, kes on juba väljendanud võimalikku huvi sinu pakkumise vastu.

Kuidas valida õiged märksõnad ja fraasid?

Et su äri silma paistaks, on oluline valida välja kõige asjakohasemad sõnad ning väljendid, mis suunavad sinuni kõige suurema potentsiaaliga tarbijad ehk tulevased kliendid. Kvaliteet on tähtsam kui kvantiteet; kuna maksad iga reklaamil tehtud kliki eest, pead ligi meelitama just need külastajad, kes on reaalselt valmis ostma pakutud toodet või teenust.

Millest reklaam koosneb?

Reklaam peab sisaldama pealkirja, teksti ning URL-i, mis lingib su ettevõtte kodulehele. Sellised reklaamid võivad tunduda pealtnäha lihtsad, kuid on olemas mitmeid nippe, mille abiga saad teiste seast välja paista.

Kui palju see maksab?

Klikihinnad sõltuvad paljuski sinu poolt valitud märksõnade ja fraaside populaarsusest. Maksad ainult siis, kui keegi klikib ennast sinu kodulehele. Reklaamieelarve efektiivsuse huvides on meelitada ligi vaid neid inimesi, kellest võivad kõige tõenäolisemalt saada sinu tegelikult kliendid.

Kuidas toimub reklaami eest tasumine?

Tasuda saab kasutades deebet- või krediitkaarti või otse läbi pangakonto. Kui oled konto detailid sisestanud, võib kampaaniaga alata.

Kuidas Google Adwords abiga müüki tõsta?

Veendu, et reklaamiga seonduv link suunaks selleks otstarbeks ette nähtud maandumislehele ettevõtte kodulehel – sinna, kus klient saab astuda järgmise sammu oma päringus. Veendu, et maandumislehel on olemas kõik vajalik info koos selge üleskutsega, nagu nt “kliki osta nuppu“ või „kuidas saada ühendust“. Lehekülastuse muutmine ostu sooritamiseks, uudiskirja tellimiseks, lisainformatsiooni küsimiseks vmt on peamine eesmärk.

 

TIM_3588RD_correct_small3

Andrei Gellart   |   DIGITURUNDUSE KONSULTANT

Võta julgelt ühendust telefonil +372 5854 5869 või e-maili teel: ag@plurium.ee

Joa 2/1, Kadriorg, Tallinn / Google Maps

 

Tulge kohvile – saame tuttavaks, arutame perspektiive ja võimalusi!

Teie nimi

Teie e-post

Teie telefon

Sõnum

 

 


pinterest